stolowka informujeInformujemy, że w grudniu istnieje możliwość wykupienia obiadów dla uczniów klas I-VIII. Odbiór obiadów do godz. 14.00.

Opłaty za obiady proszę dokonywać przelewem w terminie od  23.11.2021 r. do  29.11.2021 r.

Prosimy o terminowe dokonywanie przelewów na konto bankowe 34 1020 2137 0000 9802 0121 3636.

Wartość bloczka obiadowego w grudniu 2021r (od 1.12-21.12.2021r.) wynosi:

dla ucznia: 15 x 5,00 zł  =  75,00 zł.

dla nauczyciela: 15 x 7,50 zł = 112,50 zł.

W tytule przelewu należy podać:  nazwisko i imię ucznia, klasę do której uczęszcza, miesiąc, za który dokonywana jest opłata.

W wyjątkowej sytuacji istnieje możliwość wykupienia obiadów w biurze kuchni w terminie od 29.11.2021-03.12.2021r. w godz. 900 - 1200

(Wejście zewnętrzne do stołówki szkolnej od strony  kręgielni)

Odpisy za niewykorzystane obiady prosimy zgłaszać 15.12.2021r

Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej i opłat za obiady w Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni

zamieszczony na stronie internetowej szkoły  www.sp3bogatynia.pl  podstrona stołówki szkolnej lub BIP Szkoły

sos dtz pageNowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/.

przerwa 1 page 001Nasza społeczność szkolna weźmie udział w kolejnej II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest m.in.:

- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

- integracja środowiska lokalnego;

- pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji
i każdym miejscu.

Czytaj to co lubisz. Przynieś książkę z domu lub wypożycz
z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy wszystkich do udziału

PO PROSTU PRZYNIEŚ DO SZKOŁY KSIĄŻKĘ I CZYTAJ J

wej1I Powiatowy Konkurs „Korneliada Matematyczna Klas 8” rozstrzygnięty!

„Matematyka to nie tylko wzory i równania - to logika, to rozsądek, to używanie umysłu do rozwiązywania największych tajemnic...”

23 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni odbył się I Powiatowy Konkurs „Korneliada Matematyczna Klas 8”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy pan Wojciech Dobrołowicz, który ufundował zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom medale. Pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, Szkoła pozyskała realizując projekt edukacyjny finansowany przez Fundację mBanku. Za realizację tego projektu odpowiedzialna była pani Agnieszka Pluta.

Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli matematyki Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni: Beata Wiśniewska - dyrektor szkoły, Małgorzata Chwałko-Mruk, Izabela Góra, Ewa Michalak, Orianna Mikuć, Agnieszka Pluta i Anna Wojtasik. Patronat merytoryczny sprawowała pani Franciszka Szelest, wieloletni nauczyciel matematyki i doradca metodyczny.

Organizacja konkursu miała na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integrację środowiska uczniowskiego oraz nawiązanie współpracy nauczycieli matematyki szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego. Udział w konkursie zgłosiło dziewięć 3-osobowych drużyn, uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych z naszego powiatu.

Konkurs składał się z dwóch części: części I – 10 krótkich zadań i części II – 4 trudniejszych zadań otwartych. Po 90 minutach matematycznych zmagań komisja złożona z opiekunów drużyn podliczyła punkty i ogłosiła wyniki. Okazało się, że konieczna była dogrywka. Podczas prac komisji uczniowie wspaniale bawili się w kręgielni.

Wyniki konkursu:

klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Igor Rozmus, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

II miejsce – Mateusz Rodziewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

III miejsce – Michał Jankowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

klasyfikacja drużynowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Węglińcu

Wszystkim uczestnikom życzymy wielu dalszych sukcesów, a laureatowi serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia, panu Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz Fundacji mBank za wsparcie naszego Konkursu poprzez przekazanie atrakcyjnych nagród.

Dziękujemy pani Marioli Danielewskiej Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu za reprezentowanie Burmistrza Miasta i Gminy podczas przebiegu Konkursu.

Dziękujemy uczniom i i ich opiekunom za uczestnictwo w Konkursie.

Dyrektor szkoły - Beata Wiśniewska oraz zespół nauczycieli matematyki

Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni

spotkanie UMiG paz20 października 2021 r., odbyło się spotkanie Młodzieżowego Zespołu Doradczego przy Burmistrzu MiG Bogatynia, na którym omawiano zagadnienia transformacji energetycznej. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności (PIRE). 21 października 2021 bogatyńska młodzież podpisała deklarację DRIVING CHANGE TOGETHER.

Naszą szkołę reprezentował Hubert Wolkiewicz - uczeń klasy 8f.

Więcej informacji na temat przebiegu spotkania znajduje się na stronie UMiG Bogatynia: https://bogatynia.pl/aktualnosci/glos-mlodziezy-w-rozwoju-elektromobilnosci/

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kormela Makuszyńskiego w Bogatyni