Certyfikat dla szkoły page 001Akcja w szkole zakończona. Otrzymaliśmy certyfikat - działania trwają dalej.

Strona projektu: https://pozytywnauwaga.pl/o-nas/

1 tydzien dobrych relacjiTrójkowy Tydzień Dobrych Relacji dobiegł końca. Obchodom towarzyszyło hasło: „Dobre relacje MAmy =  wygrywaMY”. Budowanie i pielęgnowanie relacji jest jedną  z podstawowych ludzkich potrzeb. Dobre relacje dają dobre samopoczucie.

W ramach Akcji zaproponowaliśmy zabawę w kolorowy tydzień. Wpływ kolorów na psychikę i zdrowie człowieka został doceniony już w starożytnych Chinach, Egipcie, Grecji czy Indiach. Najlepiej w kolorach odnajdują się najmłodsi uczniowie, ale do zabawy włączają się też nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy dzień tygodnia miał swoją myśl przewodnią.

Poniedziałek poświęciliśmy na słuchanie, ponieważ uważne słuchanie jest kluczem do budowania dobrych relacji. Kolorem dominującym był zielony.

We wtorek z okazji Światowego Dnia Życzeń i Pozdrowień wybieraliśmy we wszystkich klasach Króla i Królowe Życzliwości. Szkolne korytarze i gabinety klasowe rozjaśniał przewidziany kolor żółty i pomarańczowy, oraz uśmiech. Tego dnia szczególnie dokładaliśmy starań, aby nie załapać żadnej negatywnej uwagi.

Środa upłynęła pod patronatem koloru różowego, oraz tematyce dobrostanu i  szacunku. Utworzyliśmy „Gwiazdozbiór Trójki” z naszych mocnych stron.

W kolejnym dniu skoncentrowaliśmy się na chwaleniu, odkrywaliśmy swoje supermoce. Bierzemy bowiem czynny udział w Akcji Pozytywna Uwaga, która trwa przez cały listopad.

Piątek ogłosiliśmy dniem bez telefonu komórkowego, brylował kolor fioletowy, który zmusza do refleksji i głębszych rozmyślań. Promowaliśmy kulturę wdzięczności, oraz utworzyliśmy Trójkowy łańcuch optymistów.

Jak widać stworzyliśmy cały pakiet atrakcji. Zaoferowaliśmy „Słoik z dobrymi słowami”. Każdy mógł wziąć ze sobą dobre słowa, wypisane wcześniej na pomocnej dłoni, i podać dalej. Przygotowaliśmy wyrywniki ze specjalnymi potrzebami: radość, uśmiech, spokój, relaks, życzliwość, przygoda, sen, odwaga. Uczniowie rysowali swoje portrety jako Superbohaterów. Zawsze, ale w tym tygodniu szczególnie, zachęcaliśmy do spacerowania po szkole podczas przerw. Rozdawaliśmy zakładki do książek promujące życzliwość, punktualność, uśmiech, dyskrecje i uprzejmość.

Jesteśmy Ambasadorami Akcji charytatywnych na rzecz naszego szkolnego kolegi Szymona, który poważnie zachorował – Podaruj Serce Szymonowi!

Organizatorów ogromnie cieszy fakt, że nasi uczniowie tak chętnie i radośnie angażują się w proponowane inicjatywy. Życzliwi są wśród nas!

Wierzymy, że nasi podopieczni będą stosować idee Akcji na co dzień, a nie od święta. Niech podziękowaniem za udział w obchodach będzie osobista satysfakcja.

Róbmy swoje – róbmy dobro. I TY masz wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość.

Nie marnujMY okazji!!

W końcowym słowie, życzymy wszystkim więcej uśmiechu, powodów do radości         i przede wszystkim zdrowia. A co nie zostało opisane niech dopowiedzą fotorelacje na naszej szkolnej stronie.

Szkolny koordynator Szkoły Promującej Zdrowie

Bogumiła Nowak

1 tydzien dobrych relacji1 tydzien dobrych relacji2

kolory poradnikpozytywna uwaga

Slajd1
Slajd2
Slajd3
Slajd4
Slajd5
Slajd6
Slajd7
Slajd8
Slajd9
Slajd10
Slajd11
Slajd12

logo SPZSzkoła Promująca Zdrowie

Rok szkolny 2023/2024 ogłaszamy rokiem integracji i poprawy relacji. SP 3 Szkołą skutecznego działania!

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem” /Konfucjusz/

Po analizie ankiet diagnozy uzupełniającej Zespół ds. Promocji Zdrowia opracował harmonogram działań na bieżący rok. Będziemy nadal podnosić świadomość uczniów, rodziców i pracowników, że w szkole podejmujemy działania na rzecz promocji ich zdrowia. Tworzymy warunki ułatwiające i zachęcające do prozdrowotnego stylu życia systematycznie i systemowo. Na potrzeby Programu powołaliśmy „Trójkowy Klub Miłośników Zdrowia”. https://www.facebook.com/profile.php?id=61551096066836

Zaplanowaliśmy specjalną „Kampanię TAK dla Zdrowia, Nie dla lenistwa”. Wykorzystując metody aktywizujące i interaktywne realizujemy zaplanowane działania. W kalendarzu imprez mamy:

- działa Trójkowa Akademia Zdrowia = Akademia Dobrej Energii,

- Trójkowy Tydzień Dobrych Relacji,

- Wiosenny Tydzień Promocji Zdrowia,

- Aktywne Soboty,

- działania ekologiczne z wykorzystaniem naszej Ekopracowni,

- Piknik Szkoły,

- czekają nas konferencje, szkolenia, spotkania z zaproszonymi gośćmi.

I to tylko wycinek z naszego harmonogramu. Jeśli chcesz być na bieżąco serdecznie zapraszamy do czytania naszego Bloga SP3Zdrowa Szkoła!

Szkolny koordynator SzPZ

Bogumiła Nowak

Działania podejmowane na rzecz promocji zdrowia w latach 2022/ 2023 i wcześniej …

Slajd1