rek1

Działania związane z rekrutacją na rok szkolny 2024/2025 do  Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni

1. Do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 3 przyjmuje się:

a) z urzędu – dzieci urodzone w 2017r. zamieszkałe w obwodzie Szkoły;

Obwód Szkoły obejmuje następujące ulice: Tadeusza Kościuszki (od nr 60), Żołnierzy II AWP, Olgi Boznańskiej, Józefa Chełmońskiego, gen. Henryka Dąbrowskiego, Dobra, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Generała Stefana Grota-Roweckiego, Fabryczna, Juliana Fałata, Główna, Górna, Górska, Artura Grottgera, Izerska, Jesienna, Mieczysława Karłowicza, Kolejowa, Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, Marii Konopnickiej, Mikołaja Kopernika, Wojciecha Kossaka, Krakowska, Krótka, Karkonoska, Karpacka, Letnia, Leśna,Listopadowa,3 Maja, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki, Nadrzeczna, Opolowska, Pastwiskowa, Pogodna, Bolesława Prusa, Aleksandra Puszkina, Robotnicza, Ludomira Różyckiego, Sudecka, Juliusza Słowackiego, Słowiańska, Spokojna, Szpitalna, Jana Styki, Karola Szymanowskiego, Szczęśliwa, Tęczowa, Warszawska, Wąska, Henryka Wieniawskiego, Wiosenna, Leona Wyczółkowskiego, Jana Zamoyskiego, Zygmuntowska, Generała Emila Fieldorfa - Nila.

b) na wniosek rodziców – dzieci spoza obwodu, w przypadku, gdy Szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

2. Rekrutacji do klasy pierwszej dokonuje się w o oparciu o Kartę zgłoszenia (dzieci z obwodu Szkoły) lub Wniosek o przyjęcie (dzieci spoza obwodu) złożone w sekretariacie Szkoły do 21. marca 2024r.

3. Termin ogłoszenia listy uczniów przyjętych do klasy I po zakończeniu postępowania uzupełniającego: 28. czerwca 2024r.

Uwaga!

Na wniosek rodziców naukę w szkole może także rozpocząć dziecko, które w roku przyjęcia do szkoły kończy 6 lat., jeżeli:

a) korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej, albo

b) posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, założoną zgodnie z art. 82 oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, na rok szkolny 2024/2025
do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Bogatynia.

L.p.

Rodzaj czynności

w postępowaniu rekrutacyjnym

w postępowaniu uzupełniającym

1.

Złożenie wniosku o przyjęcie do klasy I publicznej szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

do 21.03.2024 r.

28.05. – 07.06.2024 r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do klasy I publicznej szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 900 z późn. zm.)

29.03.2024 r.

14.06.2024 r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

UWAGA: Zakwalifikowanie nie jest równoznaczne  z przyjęciem do szkoły.

04.04.2024 r.

17.06.2024 r.

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

05.04. –
19.04.2024 r.

18.06. – 24.06.2024 r.

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

26.04.2024 r.

28.06.2024 r.