Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Miasteczko ruchu drogowego
Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

logoPODIUM DLA NASZEJ DRUŻYNY W NAJWSZECHTRONNIEJSZYM KONKURSIE BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE

31 maja 2022 r. w Jeleniej Górze odbył się finał XVIII edycji konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Euroregion Nysa. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe - zerówki (przygotowanie przedszkolne), klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Zawodnicy zmagali się z pytaniami z szerokiej gamy tematów, m.in.: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się na torowisku kolejowym, przejściu na pasach, czy w akwenach wodnych.

W tym roku było dużo zadań z ekologii – dotyczyły one źródeł energii, smogu, dziury ozonowej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy i znajomością karkonoskich szlaków, rozpoznać gatunki roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową i wymienić formy ochrony przyrody w Polsce. Na stacjach medycznych musieli udzielić pomocy osobie z amputowaną ręką oraz nieprzytomnej bez wyczuwalnego oddechu, a także poszkodowanemu z wytrzewieniem jelit.

Jak podkreślali organizatorzy, jest to najwszechstronniejszy konkurs bezpieczeństwa w Polsce. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zdobyli w nim wysokie lokaty.

8 miejsce w kategorii klas I – III – drużyna w składzie: Zofia Kuczko, Tymoteusz Senetra i Michał Niemiec. Opiekun: pani Teresa Czerniawska

3 miejsce w kategorii klas IV – VI – drużyna w składzie: Adrianna Olszak, Natalia Szantyka i Zuzanna Iwanowska. Opiekun: pani Henryka Iwanicka

8 miejsce w kategorii klas VII – VIII –  Karolina Fudali. Opiekun: pani Henryka Iwanicka

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i czujemy się z nimi bezpiecznie.

1eca45ea 3f8f 48c9 a4d7 151089b306bc      61f0d733 1b1a 4aa3 a8fc 5611044b0e8e   12c5b392 51f9 42c4 b25c d9f0b71d037f

 

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.