logoPODIUM DLA NASZEJ DRUŻYNY W NAJWSZECHTRONNIEJSZYM KONKURSIE BEZPIECZEŃSTWA W POLSCE

31 maja 2022 r. w Jeleniej Górze odbył się finał XVIII edycji konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”, organizowanego przez Euroregion Nysa. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 kategorie wiekowe - zerówki (przygotowanie przedszkolne), klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.

Zawodnicy zmagali się z pytaniami z szerokiej gamy tematów, m.in.: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się na torowisku kolejowym, przejściu na pasach, czy w akwenach wodnych.

W tym roku było dużo zadań z ekologii – dotyczyły one źródeł energii, smogu, dziury ozonowej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy i znajomością karkonoskich szlaków, rozpoznać gatunki roślin i zwierząt objętych ochroną gatunkową i wymienić formy ochrony przyrody w Polsce. Na stacjach medycznych musieli udzielić pomocy osobie z amputowaną ręką oraz nieprzytomnej bez wyczuwalnego oddechu, a także poszkodowanemu z wytrzewieniem jelit.

Jak podkreślali organizatorzy, jest to najwszechstronniejszy konkurs bezpieczeństwa w Polsce. Tym bardziej jesteśmy dumni, że nasi uczniowie zdobyli w nim wysokie lokaty.

8 miejsce w kategorii klas I – III – drużyna w składzie: Zofia Kuczko, Tymoteusz Senetra i Michał Niemiec. Opiekun: pani Teresa Czerniawska

3 miejsce w kategorii klas IV – VI – drużyna w składzie: Adrianna Olszak, Natalia Szantyka i Zuzanna Iwanowska. Opiekun: pani Henryka Iwanicka

8 miejsce w kategorii klas VII – VIII –  Karolina Fudali. Opiekun: pani Henryka Iwanicka

Jesteśmy dumni z naszych uczniów i czujemy się z nimi bezpiecznie.

1eca45ea 3f8f 48c9 a4d7 151089b306bc      61f0d733 1b1a 4aa3 a8fc 5611044b0e8e   12c5b392 51f9 42c4 b25c d9f0b71d037f