Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Miasteczko ruchu drogowego
Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

LOGONAUKOBUS W TRÓJCE

17 i 18 marca 2022 r. uczniowie bogatyńskiej Trójki mogli korzystać z wystawy „Eksperymentuj!”, która na zaproszenie pani Aleksandry Ratajczak, Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych, przyjechała Naukobusem. Wystawa była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy Wiceminister Edukacji i Nauki Marzeny Machałek z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechem Dobrołowiczem. Wyjazdy Naukobusu realizowane są w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Podczas wystawy eksponaty rozstawiono w sali gimnastycznej, a rekomendowanym sposobem zwiedzania była swobodna eksploracja. W ten sposób uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki. W każdej chwili mogli zwrócić się z pytaniami do edukatorów obsługujących wystawę. Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają one na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, uczniowie mogli doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzieli się, jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, zobaczyli wizualizację twierdzenia Pitagorasa, a łamigłówki były znakomitym treningiem dla ich mózgu.

Po wizycie na wystawie uczniowie otrzymali przygotowany specjalnie dla nich „Poradnik młodego naukowca”, zawierający instrukcje doświadczeń do samodzielnego wykonania w domu.

Naukową atmosferę podczas wystawy wspaniale obrazują zdjęcia…

IMG_6414
IMG_6421
IMG_6437-1
IMG_6437-2
IMG_6440
IMG_6441
IMG_6442
IMG_6444
IMG_6445
IMG_6446
IMG_6447
IMG_6448
IMG_6449
IMG_6452
IMG_6459

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.