LOGONAUKOBUS W TRÓJCE

17 i 18 marca 2022 r. uczniowie bogatyńskiej Trójki mogli korzystać z wystawy „Eksperymentuj!”, która na zaproszenie pani Aleksandry Ratajczak, Zastępcy Burmistrza ds. Społecznych, przyjechała Naukobusem. Wystawa była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy Wiceminister Edukacji i Nauki Marzeny Machałek z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatynia Wojciechem Dobrołowiczem. Wyjazdy Naukobusu realizowane są w ramach wspólnego programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Podczas wystawy eksponaty rozstawiono w sali gimnastycznej, a rekomendowanym sposobem zwiedzania była swobodna eksploracja. W ten sposób uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania i odkrywania praw nauki. W każdej chwili mogli zwrócić się z pytaniami do edukatorów obsługujących wystawę. Wystawa „Eksperymentuj!” to angażujące eksponaty interaktywne. Pozwalają one na samodzielne doświadczanie praw nauki. Siedząc na wirującym krześle, uczniowie mogli doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu, z trójwymiarowego modelu ludzkiego ciała dowiedzieli się, jak wyglądają i gdzie są umiejscowione ludzkie narządy, zobaczyli wizualizację twierdzenia Pitagorasa, a łamigłówki były znakomitym treningiem dla ich mózgu.

Po wizycie na wystawie uczniowie otrzymali przygotowany specjalnie dla nich „Poradnik młodego naukowca”, zawierający instrukcje doświadczeń do samodzielnego wykonania w domu.

Naukową atmosferę podczas wystawy wspaniale obrazują zdjęcia…

IMG_6437-1
IMG_6437-2