Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

SP3 trad sadTRADYCYJNY SAD JUŻ ROŚNIE!

Zbliżamy się do zakończenia realizacji projektu „Tradycyjny sad”. Ale to tak naprawdę początek! Zaszczepiliśmy idee tradycyjnego sadownictwa wśród osób związanych z naszą szkołą i w wyniku zakończonego postępowania konkursowego na realizację w 2022 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, Stowarzyszenie Przyjaciół Bogatyńskiej Trójki otrzymało dotację na realizację projektu „Tradycyjny Owocowy Sad Trójkowy”. Tak tak! Dorośli podchwycili pomysł, nauczyli się czegoś od nas, napisali projekt i pozyskali fundusze. Czyż to nie cudowna wiadomość? Po prostu wisienka na torcie!

Zespół „Planeta wiśni” jest szczęśliwy i dumny, że pomysł restytucji tradycyjnych odmian drzew owocowych tak rozkwita. Nasz sad na terenie szkoły się powiększy i dzięki temu zwiększą się również zasoby genetyczne drzew starych odmian jabłoni, wiśni, grusz. Ruszamy z tym od września!

W drugim zadaniu pt. „Zakładamy sad” m.in.:

  • zakupiliśmy rośliny sadownicze, towarzyszące oraz inne materiały;
  • stworzyliśmy terminarz prac zakładania minisadu (opisaliśmy sposoby zorganizowania prac agrotechnicznych) ;
  • stworzyliśmy terminarz planu ochrony biologicznej do końca roku;
  • posadziliśmy drzewa i rośliny towarzyszące;
  • przygotowaliśmy materiały reklamowe – plakaty i ulotki;
  • rozwieszaliśmy materiały reklamowe zapraszające do zapoznania się ze przygotowaną stroną projektu;
  • przygotowaliśmy prezentację dla rodziców;
  • zorganizowaliśmy wystąpienia podczas wywiadówek dla rodziców, zawierające przedstawienie przygotowanej prezentacji;
  • kontynuowaliśmy prowadzenie Księgi Sadu.

Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Oczywiście w trakcie wakacji będziemy doglądać naszych drzewek.

Owocowych wakacji wszystkim!

Zespół „Planeta wiśni” w składzie: Nadia Kadzewicz, Magdalena Walkowiak, Wiktoria Góra, Zofia Mrygoń, Małgorzata Gil, Karolina Fudali, Milena Nowak, Jakub Dragan, Szymon Sapielski, Fabian Stefański i Aneta Strojanowska (opiekun).

foto media str

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.