LOGO SzPZTemat: Zdrowie dla wszystkich-  Promocja zdrowego modelu życia

Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie idei holistycznej definicji zdrowia z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków poprzez zgłoszenie do Programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Ma ona zachęcać i motywować uczniów, rodziców i  nauczycieli do nabywania umiejętności życiowych poprawiających model zdrowia, umiejętności kierowania sobą, umiejętności podejmowania decyzji i krytycznego myślenia oraz umiejętności interpersonalnych (wg WHO)

PO CO TAKA INNOWACJA w naszej szkole? – Poprawa modelu zdrowia w świadomości. Pogłębianie świadomości prozdrowotnej. Naprawa relacji interpersonalnych. Poprawa wizerunku szkoły.

Przyjmując, że zdrowie we wszystkich okresach życia, zwłaszcza szkolnym, jest kategorią dynamiczną, należy:

• √  uczyć, jak zdrowo żyć (prowadzić edukację zdrowotną);
  • √  zwiększać, doskonalić, pomnażać potencjał zdrowotny (promować zdrowie);
  • √  chronić zdrowie (zapobiegać chorobom poprzez profilaktykę);
  • √  przywracać zdrowie, czyli leczyć, gdy pojawia się choroba (rehabilitować).