25lecieZachęcamy wszystkich uczniów z klas I - VIII do wzięcia udziału w niecodziennych konkursach! Chcemy uświetnić 25 - ą rocznicę istnienia naszej wspaniałej szkoły ciekawymi opowieściami. Najlepsze prace będą nagrodzone i opublikowane w szkolnym czasopiśmie. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń w wybranej przez siebie kategorii:
Klasy I – III:

- Konkurs literacki dla uczniów klas 1-3 „Rymowanki o naszej szkole”,

- Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 „Kartka jubileuszowa”,

Prace należy przekazać swojemu wychowawcy do 31 marca 2021 r.

Klasy IV – VIII:

- Konkursy literackie:

1. Napisz wiersz o naszej szkole.
2. Przeprowadź wywiad z kimś, kto uczęszczał do naszej szkoły, niech opowie Ci o tym, jak to było, co się zmieniło, jakie wspomnienia wiążą go z tą szkołą (mile widziane są wywiady przeprowadzone z rodzicami – absolwentami).
3. Napisz opowiadanie, w którego akcji umieścisz dowolną postać z książek Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego… (Może opisz wizytę w naszej szkole Koziołka Matołka? A może przeżyjesz przygodę z panną Ewą lub Basią? Liczymy na waszą fantazję…)
Prace należy wysyłać w dowolnej formie (elektronicznej lub zdjęcia pracy napisanej odręcznie) do swoich nauczycieli języka polskiego do 31 marca 2021 r.

- Konkurs plastyczny:

Plakat z okazji jubileuszu „25 lat minęło” – szczegółowe informacje na temat tego konkursu przedstawi zainteresowanym nauczyciel plastyki podczas lekcji.

Podsumowanie działań, wystawa prac (także w formie wirtualnej) – 15 maja 2021 r.