logoW ramach projektu “Domy przysłupowe okiem młodego pokolenia i nie tylko”

Poniżej regulamin:

I. Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu fotograficznego pt.: „Domy przysłupowe o każdej porze roku, dnia i nocy” jest Stowarzyszenie Przyjaciół Bogatyńskiej Trójki przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu: „Domy przysłupowe okiem młodego pokolenia i nie tylko”

II. Cele konkursu

1. Promocja domów przysłupowych jako regionalnej zabudowy.
  2. Rozwijanie wśród społeczności lokalnej miasta Bogatynia wrażliwości na piękno zabudowy przysłupowej.
  3. Rozpowszechnianie informacji na temat budownictwa regionalnego.
  4. Uwrażliwianie i wyrabianie estetyki fotograficznej

III. Temat konkursu

1. Uczestnicy konkursu przygotowują prace na temat: „Domy przysłupowe o każdej porze roku, dnia i nocy”.
  2. Prace powinny przedstawiać obiekty związane z zabudową przysłupową z miasta i gminy Bogatynia.

IV. Uczestnicy:

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie SP3, ich członkowie rodzin oraz mieszkańcy gminy Bogatynia.
  2. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby indywidualne.

V. Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Każdy uczestnik może przedstawić maksymalnie 3 zdjęcia/ kolaże zdjęć.
  2. Zdjęcia można dostarczyć w wersji elektronicznej lub papierowej.
  3. Technika wykonania: zdjęcie kolorowe, czrno-białe, kolaż
  4. Wersja papierowa – format A4 (20x30)
  5. Wersja elektroniczna – proponowany rozmiar 2398x3602 pixeli – zdjęcia te zostaną przez nas wydrukowane.
  6. Zdjęcia nie mogą być poddawane obróbce komputerowej.
  7. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
  8. Zgłoszona praca konkursowa musi zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko
- wiek uczestnika(dotyczy dzieci)

- informację odnośnie miejsca wykonania zdjęcia

- telefon, e-mail

1. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Bogatyńskiej Trójki.
  2. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
  3. Dane uczestników zostaną wykorzystane przez Organizatora wyłącznie w celach przeprowadzenia i promocji konkursu.

VI. Przebieg konkursu i terminy

1. Konkurs trwa od 11.06.2024r. do 22.11.2024r.
  2. Podpisane zdjęcia, prace (imię i nazwisko, klasa - dotyczy uczniów SP3, nr telefonu lub email - dotyczy mieszkańców miasta) należy składać do dnia 22.11.2024r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, ul. Wyczółkowskiego 42a, lub przesłać na e-mail Stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  3. Prace konkursowe, nie spełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
  4. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
  5. Organizator nie zwraca prac.
  6. Prace konkursowe zaprezentowane zostaną na wystawie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni oraz na stronach internetowych Stowarzyszenia i SP3 w Bogatyni.

VII. Rozstrzygnięcie konkursu

1. Zwycięskie prace zostaną wybrane przez Komisję Konkursową, powołaną przez członków Stowarzyszenia.
  2. Dla zwycięzcy/ów przewidziany jest upominek oraz dyplom.
  3. Planowana data ogłoszenia wyników 30.11.2024r.
  4. Wyniki zostaną zamieszczone na stronie Stowarzyszenia i stronie Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni.

VIII. Ustalenia końcowe

1. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu.
  2. W sytuacjach nie objętych niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator konkursu.