csm logo DPP 3eb751cad3

Zarząd PFRON 28 września 2023 roku przyznał dofinansowania na realizację wniosków złożonych w pierwszym naborze programu „Dostępna przestrzeń publiczna”, którego celem jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do przestrzeni publicznej, informacji i komunikacji, a także technologii, urządzeń oraz usług powszechnie dostępnych lub powszechnie zapewnianych, na zasadzie równości z innymi osobami.

Wśród instytucji, które otrzymały wsparcie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatynia, która złożyła wniosek aplikacyjny w ramach Moduł A: likwidacja barier architektonicznych lub informacyjno-komunikacyjnych przez jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne.

Otrzymane wsparcie w wysokości 550 000 złotych wymagało zagwarantowania wkładu własnego Jednostki Samorządu Terytorialnego w wysokości 137 500 złotych.

W ramach dofinansowania zaplanowano zakup platform przyschodowch, w celu zapewnienia komunikacji pionowej wewnątrz budynku, remont windy przy basenie szkolnym, przystosowanie toalet dla osób z niepełnosprawnościami, zakup pętli indukcyjnych.