Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

IMG 7772PODIUM W FINALE WÓJEWÓDZKIM OMTTK

W dniach 13 i 14 maja 2023 r., w Polanicy – Zdroju, rozegrany został Finał Wojewódzki XLIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, w którym, w dwóch kategoriach wiekowych, współzawodniczyły trzyosobowe drużyny - zwycięzcy eliminacji powiatowych.

Powiat zgorzelecki, w kategorii szkół podstawowych, reprezentowany był przez drużynę z naszej szkoły w składzie: Julia Tryc, Nadia Kadzewicz i Filip Kłusak.

W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje:

  1. Indywidualny test wiedzy składający się z 50 pytań krajoznawczych o województwie dolnośląskim, pomorskim oraz Polsce, 20 pytań turystycznych, 10 pytań topograficznych, 10 pytań związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, 10 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Razem test wiedzy miał 100 pytań.
  2. Drużynowy konkurs samarytanki, w którym uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielenia pierwszej pomocy.
  3. Turystyczne ABC, czyli praktyczny sprawdzian umiejętności przydatnych turyście, będący konkurencją zespołową, składającą się z czterech konkursów wybranych z regulaminu OMTTK. W tym roku wybrano:
  4. a) rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt,
  5. b) atrakcje turystyczne Dolnego Śląska i województwa pomorskiego,
  6. c) rozpoznawanie roślin,
  7. d) pakowanie plecaka turystycznego.
  8. Turystyczny rower, w ramach której trzech zawodników pokonywało kolarski tor przeszkód.
  9. Turystyczny marsz na orientację, czyli konkurencja drużynowa, w której zawodnicy musieli pokonać w terenie trasę wyznaczoną na mapie.
  10. Ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

O końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach.

Ósmoklasiści wyróżnili się w poszczególnych konkurencjach. Zajęli pierwszą lokatę w rozpoznawaniu roślin i pakowaniu plecaka, a także bardzo dobrze poradzili sobie ze śladami i tropami zwierząt oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Po podsumowaniu wszystkich punktów zajęli 3 miejsce!

W czasie tych dwóch dni różnorodnych zadań znalazł się również czas na zabawę i spacer po uzdrowisku. Warto wspomnieć, że na drugim miejscu, w kategorii szkół ponadpodstawowych, uplasowali się absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni, a obecnie licealiści: Marcelina Szymaniak, Oliwia Piwowarska i Wojciech Pająk.

Bardzo dziękujemy Maciejowi Pierzchalskiemu, który wspierał uczestników turnieju fachową wiedzą i doświadczeniem w przygotowaniach do konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szkolnej pielęgniarce – pani Beacie – za doskonale wyposażoną apteczkę.

Relacja z konkursu – opiekunowie drużyny: Sylwia Pająk i Aneta Strojanowska

FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...
FINAŁ WÓJEWÓDZK...

 

 

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.