Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

IMG 20230510 WA0008Trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 nie tracą formy

          Po ostatnim sukcesie uczniów klasy III b na XX Jubileuszowym Sejmikowaniu Trzecioklasistów, podczas którego w Konkursie Przyrodniczym Seweryn Kostrzewski zajął I miejsce, a w Konkursie Wiedzy Krajoznawczej „Bogatynia i okolice” Filip Jasiński - I miejsce i Natalia Śliwczyńska – II miejsce, przyszedł czas na podjęcie się kolejnego wyzwania, czyli udział w XVI REGIONALNYM KONKURSIE PRZYRODNICZO – KRAJOZNAWCZYM EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ KL.II-III SP ph. „BĄDŹMY PRZYJACIÓŁMI PRZYRODY”.

Wznowiony po trzyletniej przerwie konkurs składał się z trzech etapów:

  1. Eliminacje szkolne – łącznie, w regionie jeleniogórskim, wzięło w nich udział blisko czterystu uczniów, z SP nr3 w Bogatyni - dziesięciu
  2. Eliminacje rejonowe (powiatowe) – do tego etapu zakwalifikowało się troje uczniów z „Trójki”
  3. Finał regionalny (okręgowy) – wśród dwudziestu finalistów znalazło się dwóch przedstawicieli naszego rejonu.

     Finał przebiegał dwuetapowo (w ciągu dwóch dni - część pisemna i część ustna) i połączony był z wycieczką przyrodniczo – krajoznawczą jako formą nagrody zbiorowej. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić z przewodnikiem Bolesławiec, powędrować szlakiem turystycznym podziwiając formy skalne z piaskowca, zwane Szwajcarią Lwówecką oraz zobaczyć drugą w Polsce, co do wysokości zaporę wodną na Bobrze w Pilchowicach. Wycieczka oraz pobyt z noclegiem w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Skalnik” w Bukowcu i zabawy ruchowe były dla uczniów bardzo atrakcyjną formą spędzenia czasu, które pozwoliły im poszerzyć zasób wiadomości przyrodniczo – krajoznawczych i nawiązać nowe znajomości.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje z owacjami na stojąco – zaprezentowali się fantastycznie, wykazali ogromną wiedzą, daleko wykraczającą poza zakres programowy klas młodszych.

Szczególne brawa dla finalistów:

  • Seweryn Kostrzewski – uczeń kl. III b uzyskał VII miejsce w regionie jeleniogórskim
  • Tymoteusz Gorczyński – również uczeń kl. III b znalazł się w drugiej dziesiątce

Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze.

Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni przygotowywała pani Dorota Pawińska – Zagórska.

 

przyjaciele prz...
przyjaciele prz...
przyjaciele prz...
przyjaciele prz...
przyjaciele prz...
przyjaciele prz...

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.