Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Miasteczko ruchu drogowego
Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

wej1W środę, 13 kwietnia 2022 r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona – Kornela Makuszyńskiego. Społeczność „Trójki” już od dawna przygotowywała się do tego święta. Zadaniem klas było wcześniej:

- zgromadzenie, przygotowanie materiałów do sporządzenia plakatu o Kornelu Makuszyńskim i jego twórczości;

- wyznaczenie osób, które przebiorą się za postać z książki Makuszyńskiego wg przydzielonych uprzednio utworów; 

- przygotowanie się klas ze znajomości życiorysu Kornela Makuszyńskiego.

Tego dnia szkolne korytarze zalała fala barwnych postaci z utworów pana Makuszyńskiego. Każdy mógł poczuć się jak w bajce, mijając po drodze bohaterów książek: „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Awantura o Basię”, „Panna z mokrą głową”, „O wawelskim smoku”, „Szatan z 7 klasy”, „Przyjaciel wesołego diabła”, czy „Szaleństwa panny Ewy”. 
Każda klasa tego dnia stworzyła plakat poświęcony K. Makuszyńskiemu, a uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w grze terenowej „Śladami Patrona Szkoły”. W budynku szkoły rozlokowanych było 7 stacji, które należało odszukać, dzięki otrzymanym wcześniej wskazówkom. Oto one:1.Aby zaznać świętego spokoju,Belfry wchodzą do tego pokoju.Jednak uczniowie im żyć nie dają, Zawzięcie pukają w pocie czoła i znoju,Do jaskini, gdzie lwy odpoczywają. 
2.Centrum dowodzenia szkołą,Tam zawsze coś się dzieje, Pośród faksów, komputerów, telefonów, Pośród stempli różnych (tych okrągłych i podłużnych),Pośród teczek, skoroszytów i spinaczy,  można co dzień uśmiechnięte panie zobaczyć.
3.Gdy jej próg przekroczysz, To jakbyś w krainę baśni wskoczył,Legendy, mity, science – fiction, baśnie,Encyklopedie, dramaty, romanse i waśnie. 
4. Każde dziecko o tym wie:Chcesz być zdrowy - ruszaj się!Sport to bardzo ważna sprawa.Są reguły, jest zabawa. (...)Sport nauczyć może wiele.Zdrowy duch jest w zdrowym ciele,a z wszystkiego jedna racja:górą sport i rekreacja!Biegnij tam ze wszystkich siłI rozwiąż zadanie jak prawdziwy mistrz.
5. W szkolnych katakumbach teraz zagościcie, Lecz nie musicie się lękać o swoje życie.Tam poznajecie różne programy,Nieobce są  także systemy danych.Windows, Mozilla, MS Office, GIMP,Nie mają przed wami żadnych tajemnic.
6.Nauki ścisłe tam są nie straszne, Nawet gdy w fartuchu paski są za ciasne.Mikstury robią tam wybuchowe,Czasem się zdarzy, że zapachowe.Obok królowa nauk panuje,Z ignorantami nie dyskutuje.O królowo nauk, szczęście ty moje,sam jeden wiem, jak męczysz me zwoje.Całki, pierwiastki i inne odkrycia,są barwą i sensem mojego życia.
7.Na tym piętrze rządzą języki, Czy to ojczysty, czy nowożytny.Humanistyczny to zatem jest zakątek,Z historią łączą ich wspólny wątek. Daleko to trochę od sekretariatu, Więc zasuwaj tam szybko mój Ty szkolny brachu.
Po dotarciu do stacji, uczniowie musieli zmierzyć się z następującymi zadaniami:• Palcem po mapie za Koziołkiem Matołkiem - przeczytaj opis i zgadnij, dokąd zawędrował Koziołek Matołek.  Obszar podróży bohatera obejmuje cały Układ Słoneczny!• Ułóż z pociętych kartek tytuły powieści Kornela Makuszyńskiego. • Rozpoznaj jak najwięcej zdjęć, na których jest Kornel Makuszyński. • Rozwiąż krzyżówkę dotyczącą życia i twórczości Patrona Szkoły. • Rozpoznaj po opisie bohatera z utworów Kornela Makuszyńskiego.• Uzupełnij luki w życiorysie Kornela Makuszyńskiego. • Na stacji przy sekretariacie oceniano przebranie za postaci z książek Makuszyńskiego. 
Przyznawano również punkty za pomysłowość i estetykę wykonanego plakatu. Pod koniec zsumowano punkty z każdego zadania i okazało się, że najlepiej poradziły sobie:- wśród klas 4: klasa 4c i klasa 4b;- wśród klas 5: klasa 5b i klasa 5a;- wśród klas 6: klasa 6a i klasa 6b;- wśród klas 7: klasa 7b i klasa 7c;- wśród klas 8: klasa 8e i klasa 8d.Klasy te otrzymały słodki upominek.
Organizatorkami całego  makuszyńskiego zamieszania były panie: Iwona Dąbrowska, Iwona Majewska oraz Aneta Strojanowska, które dziękują wszystkim za zaangażowanie i super zabawę! Czołem Trójka!

 

Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...
Dzień Patrona S...

 

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kormela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.