Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

Miasteczko ruchu drogowego
Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni
Basen w szkole
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

wej1I Powiatowy Konkurs „Korneliada Matematyczna Klas 8” rozstrzygnięty!

„Matematyka to nie tylko wzory i równania - to logika, to rozsądek, to używanie umysłu do rozwiązywania największych tajemnic...”

23 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni odbył się I Powiatowy Konkurs „Korneliada Matematyczna Klas 8”. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy pan Wojciech Dobrołowicz, który ufundował zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom medale. Pozostałe nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, Szkoła pozyskała realizując projekt edukacyjny finansowany przez Fundację mBanku. Za realizację tego projektu odpowiedzialna była pani Agnieszka Pluta.

Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli matematyki Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni: Beata Wiśniewska - dyrektor szkoły, Małgorzata Chwałko-Mruk, Izabela Góra, Ewa Michalak, Orianna Mikuć, Agnieszka Pluta i Anna Wojtasik. Patronat merytoryczny sprawowała pani Franciszka Szelest, wieloletni nauczyciel matematyki i doradca metodyczny.

            Organizacja konkursu miała na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów, integrację środowiska uczniowskiego oraz nawiązanie współpracy nauczycieli matematyki szkół podstawowych powiatu zgorzeleckiego. Udział w konkursie zgłosiło dziewięć 3-osobowych drużyn, uczniów klas ósmych ze szkół podstawowych z naszego powiatu.

Konkurs składał się z dwóch części: części I – 10 krótkich zadań i części II – 4 trudniejszych zadań otwartych. Po 90 minutach matematycznych zmagań komisja złożona z opiekunów drużyn podliczyła punkty i ogłosiła wyniki. Okazało się, że konieczna była dogrywka. Podczas prac komisji uczniowie wspaniale bawili się w kręgielni.

Wyniki konkursu:

klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Igor Rozmus, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

II miejsce – Mateusz Rodziewicz, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

III miejsce – Michał Jankowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

klasyfikacja drużynowa:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Zgorzelcu

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Bogatyni

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Węglińcu

Wszystkim uczestnikom życzymy wielu dalszych sukcesów, a laureatowi serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Bogatynia, panu Wojciechowi Dobrołowiczowi oraz Fundacji mBank za wsparcie naszego Konkursu poprzez przekazanie atrakcyjnych nagród.

Dziękujemy pani Marioli Danielewskiej Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu za reprezentowanie Burmistrza Miasta i Gminy podczas przebiegu Konkursu.

Dziękujemy uczniom i i ich opiekunom za uczestnictwo w Konkursie.

Dyrektor szkoły - Beata Wiśniewska oraz zespół nauczycieli matematyki

Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni

Facebook

Bannery

eDziennik

vulcan

Nauka zdalna

teams

EPUAP

epuap

Poczta

Email Marketing Service

BIP

bip

Serwer FTP

ftp

Stowarzyszenie

sto

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Bogatyni

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.